Temiz Oda Sistemleri | termotes.com

Temiz Oda Sitemleri

ISO 14644-1 e göre temiz oda hava kaynaklı partikül ve mikroorganizma yoğunluğunun kontrol edildiği, bunların oda içerisine girişini, oda içinde oluşmasını ve odada tutulmasını en aza indirmek, bununla beraber oda içerisindeki hava şartlarının ısı, bağıl nem ve basınç vb. ayarlandığı alanlardır.

 

Temiz odaların kullanım amaçları sektörlere göre farklılık gösterebilir. Hastaneler, ilaç üretimi, gıda üretimi vb alanlarda temiz oda kullanımı havada uçuşan mikroorganizmaların temizlenmesi, odalar arasındaki çapraz bulaşmanın önlenmesi ve mikroorganizmaların insan ve ürüne zarar vermesinin engellenmesidir. Mikroçip üretimi, ekran üretimi ve uydu yapımı gibi endüstriyel alanlarda ise havada uçuşan taneciklerin ürüne zarar vermesini engellemek için temiz odalar kullanılır.

 

Temiz oda, hava kalitesinin mükemmel bir şekilde kontrol edildiği, ısının, nemin, basıncın ayarlandığı ve partikül veya mikroorganizma kontaminasyonunun kontrol edildiği hacimlerdir.

 

Temiz Oda Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

İlaç üretim alanları, mikrobiyoloji laboratuvarları, kök hücre laboratuvarı, kök hücre bankası, kordon kanı bankacılığı, doku laboratuvarı, otomotiv sanayi, gıda üretimi, elektronik devre elemanları ve medikal ekipman üretimi yapılan alanlarında ve partikül veya mikroorganizma kontaminasyonunun kontrol edilmek istendiği her alanda temiz oda sistemleri kullanılması zorunludur.

 

Temiz Oda Kurulumu

Termotes temiz oda panelleri ve aksesuarları ile laboratuvar, gıda ve ilaç tesisleri ile benzer yerlerde temiz odalar kurmaktadır. Bu temiz odalar uluslararası standartlara uygun olup, mükemmel hava sızdırmazlığı sağlar ve aynı zamanda üzerinde mikroorganizma üretmez. Neme karşı dayanıklı olup, yüzeyler kolay temizlenir.

 

Temiz Oda Ekipmanları

ISO 14644 ve GMP sertifikalı temiz oda sistemi ihtiyaçlarınıza, süratli ve esnek çözümler sunan firmamız, Cleanpan markalı kendi tasarımımız temiz oda   panelleri, kapılar, camlar, passbox ve interlock ile temizoda kurulumunu gerçekleştirmektedir. Diğer temiz oda bileşenleri kendi alanlarında uzman, gerekli sertifikaları bulunan firmalardan tedarik edilmektedir.

 

Temiz Oda Sistemleri ve İklimlendirme

Firmamız 35 yıllık tecrübesi  ve alanında uzman kadrosuyla temiz oda sistemleri tasarımı, imalatı ve kurulumu yapmaktadır. Kurulduğu günden bugüne düzenli olarak gelişimini sürdüren firmamız, yurt içinde ve yurt dışında, 100’den fazla temiz oda sistemini başarıyla inşaa etmiştir.

 

Termotes, 1987 yılından bugüne kadar; kaite, mühendislik, müşteri memnuniyeti ve teknik servis gibi konulara verdiği önem sayesinde, Türkiye’nin temiz oda   pazarında kilit bir firma haline gelmiştir. Kontaminasyon ile mücadelesini ısrarlı biçimde sürdüren firmamız, deneyimli mühendis kadrosuyla, birbirinden farklı ve spesific birçok projeyi başarı ile sonraldırmış ve uzmanlığını kanıtlamıştır.

 

Temiz oda sistemlerinin önemini ve gerekliliğinin her geçen zamanda arttığı ülkemizde, gerek ülke şartlarını ve kullanılan standartları,gerekse global pazarı ve teknolojiyi takip ederek, firmamız her projesinde müşteri beklentilerinin üzerine çıkmıştır.

 

Ürettiğimiz temiz oda çözümleri (partisyonlar, tavanlar, kapılar, camlar ve aksesuarlar) tüm temiz oda şartlarına uygunluğa, yüksek derecede endüstriyel dizayn kalitesine ve montaj kolaylığına sahiptir. Tamamen düz ve sızdırmaz yüzeylerimiz ile ortama toz, partükül ve bakteri girişi kontrol altına alınır ve kullanıcıya temizlik kolaylığı sağlanır.


temiz oda sistemleri

 

temiz oda